Spousta přečtených knih je jako hospodářem navršený kopec hlíny. Hlíny je sice velká hromada, ale leží ladem a čeká, až jednou přijde hospodář a hlínu začne prakticky používat.

Meditace, které jsou praktickými návody, vám pomohou připravenou hlínu vašich teoretických znalostí proměnit na kopec zlata nevyčíslitelné hodnoty.

Samotné znalosti jsou pouze jedna strana mince. Umožní vám vést nekonečné diskuse a „moudré“ filozofování, ale pokud nejsou podloženy praxí a přímým prožitkem, budou jako bublina, která stejně jednou splaskne a z její velikosti a úžasnosti nezbyde nic.

Meditace v sedě a meditace v pohybu (v běžném životě), odkrývají možnosti druhé strany mince. Transformujícím nástrojem jsou texty, které používají mysl jako kormidelníka na lodi plující do Věčnosti. Pokora, obětavost, soucit a ušlechtilost jsou kvality, které umožňují kormidelníkovi radostně pracovat na něčem ojedinělém a neslýchaném. Kormidluje svoji loď do nekonečného Zdroje s jediným cílem – dobrovolným sebezničením.

Ponořte se co nejhlouběji do podstaty textů. Prožijte každé slovo, každou větu. Pokud jsou v textu uvedeny „ …….“, jsou výzvou k přímému okamžitému prožitku obsahu slov, které jim předcházejí. Pro lepší představu a zakomponování praxe do každodenního života jsou některé návody doplněny nebo vyjádřeny krátkou povídkou.